Oswietlenie awaryjne badanie

Systemy oświetlenia awaryjnego posiadają dużo znaczącą rolę w sektorze. W halach produkcyjnych, gdzie pracownicy obsługują maszyny posiadające dostępne części ruchome, w sukcesu nagłego braku oświetlenia mogą oni stać trwale okaleczeni, a nawet może stać zagrożone ich trwanie. W sezonie utraty zasilania elektrycznego, urządzenia co prawda przestaną działać, ale silniki rozpędzone do wielkich obrotów zatrzymają się dopiero po paru chwilach od przerwania wpływu prądu.

Nawet w niniejszych instytucjach, gdzie zastosowano systemy automatycznie hamujące pracę ruchomych elementów po odłączeniu napięcia, ich zatrzymanie niemal zupełnie nie jest natychmiastowe. Aby uniknąć takim zdarzeniom należy stosować systemy oświetlenia awaryjnego. Kwalifikują się one na różne rodzaje, ale zadaniem wszystkiego spośród nich jest zachowanie oświetlenia pomieszczeń przez określony moment po zaniku zasilania. Dzięki temu ludzie mogą bezpiecznie zatrzymać maszyny, natomiast w razie towarzyszącego pożaru - łatwo opuścić budynek.

Najpopularniejszym sposobem oświetlenia awaryjnego, dobrego nie tylko w sektorze ale oraz w domach mieszkalnych, są specjalne oprawy oświetleniowe. Oprawwa oświetlnia awaryjnego posiada wbudowany mały akumulator, który magazynuje energię elektryczną w ciągu codziennej pracy instalacji. W czasie nagłego zaniku napięcia, specjalny układ elektroniczny przełącza zasilanie oprawy na energię z akumulatora. Do punktu wyczerpania się baterii światło pozostaje włączone. System opraw ma nie pewne cechy, którymi jest kierowanie małych akumulatorów, starczających na zaledwie kilkadziesiąt, a czasem tylko kilkanaście minut działania oświetlenia.

Nowy sposób teoretyczny do stosowania w przemyśle polega na wygospodarowaniu dodatkowego pomieszczenia, gdzie są zainstalowane duże akumulatory i związki sterujące. Można też użyć generatora, dzięki czemu nie tylko oświetlenie awaryjne będzie umiało wykonywać wiele godzin, ale działalność będzie silna i dać do pozostałych urządzeń, na przykład komputerów czy niektórych maszyn.