Badanie plodnosci temperatura

Badanie płodności u ludzi polega przede wszystkim na pytaniu ejakulatu. Badanie nasienia jest zwykłym elementem diagnostycznym pomagającym ocenić płodność mężczyzny.Nasienie to zawiesina plemników, które pochodzą z wnętrz i najądrzy w mieszaninie wydzielin gruczołu krokowego, pęcherzyków nasiennych oraz gruczołów cewkowo-opuszkowych (tzw. plazmie nasienia). Głównym celem pytania są więc plemniki.

Kiedy powinno przygotować się badanie?Badanie to powinno się wykonać w terminie, gdy po czasie 1 roku regularnego współżycia bez zabezpieczeń (bez powodu na ewentualne badania partnerki) nie nastąpiło zapłodnienie. Należy je dokonać i po nowego typie obrazach w strony krocza a po leczeniu guza jądra.

Przed badaniemPrzed rozpoczęciem do badania muszą stać zrealizowane określone standardy. Negatywnie na koniec mogą wpłynąć bowiem m.in. nieodpowiednio długi czas abstynencji płciowej (próbka powinna zostać odebrana w stopniu 2-7 dni z stosunku), przebyte choroby (szczególnie te, którym towarzyszyła podwyższona temperatura), a dodatkowo nadużywanie alkoholu. Próbka do poszukiwania powinna też zostać podana w właściwy środek.Badanie nasienia liczy na jego ocenie makroskopowej (lepkość, objętość, odczyn) i mikroskopowej (liczba plemników, ich siła i ruchliwość). Dodatkowo wykrywa się ilość przeciwciał przeciwplemnikowych. Czasem zalecane są jeszcze inne testy np. badanie bakteriologiczne i biochemiczne oraz test hiposomotyczny.

DiagnostykaW diagnostyce niepłodności u ludzi używa się i różnego rodzaju badania hormonalne. Bada się m.in. poziom wolnego i pełnego testosteronu, poziom hormonów gonadotropowych: FSH, LH, prolaktyny, estadriolu oraz TSH i FT4.Zaburzenia niepłodności potrafią być jednocześnie wynikiem reakcji autoimmunologicznych. Bada się wówczas doświadczenia na przeciwciała przeciwko plemnikom w surowicy i nasieniu. Jest obecne tzw. badanie techniką immunofluorescencji pośredniej. Określa ono sposób odnoszenia się przeciwciał z plemnikiem. Musi żyć ich naprawdę bardzo mocno, aby całkowicie zahamowały płodność. Przyczyną zaburzeń niepłodności niejednokrotnie są i innego typie infekcje. W punkcie ich usunięcia robione są badania mikrobiologiczne.